Detaylar

Kategori İnceleme - Araştırma
Yayıncı Yeditepe Yayınevi
Liste Fiyatı 250.00
Format Kitap
Barkod 9786057800053
Yayın Tarihi 2021-07-30
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Ortaçağ'da Avrupa; Batı Roma İmparatorluğu'nun Dağılmasından Reformlara Kadar
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 520
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Ortaçağ'da Avrupa; Batı Roma İmparatorluğu'nun Dağılmasından Reformlara Kadar

Kavimler Göçü'nün neticesinde Batı Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasıyla başlayan Ortaçağ, Avrupa için beraberinde yeni bir etnik, dini ve siyasi yapılanmayı da beraberinde getirmiştir. Siyaset yanında dinin de ağır bastığı/etkili olduğu bu döneme ayrıca Roma'nın mirası, salgınlar, ekonomik krizler ve papalığın dünyevî liderlerle olan mücadeleleri damgasını vurmuştur.

Avrupa'da Karolenjiyenlerle birlikte oluşan bütünlüğün geçmişin siyasi ve sosyo-kültürel mirası ile birleşmesi Hıristiyanlığın doğuda ve kuzeyde yayılmasıyla birlikte daha da kuvvetli bir hale gelmiştir. Ancak coğrafyanın da bir getirisi olarak Hıristiyanlık ve onun getirdiği değerler Doğu (Bizans) ile Batı arasında sosyo-ekonomik, politik kültürel değerler açısından farklılıklar da arz etmekteydi.

Elinizdeki bu kitap, müellifin yorumlarıyla da zenginleştirdiği söz konusu gelişmeleri ele almakta, Ortaçağ Avrupa toplumunun nasıl ve hangi değerler üzerine şekillendiğini, bunun evrelerini okuyucuya aktararak Ortaçağ kavramına yeni bir bakış açısı getirmektedir.

Emeği Geçenler

Çevirmen   : Nilüfer Epçeli
Grafiker   : Sercan Arslan
Dizgici   : Adem Şenel
Editör   : Aydın Usta
Yazar   : Chris Wickham

Satış Noktaları