Detaylar

Kategori Anı-Hatıra
Yayıncı Yeditepe Yayınevi
Liste Fiyatı 80.00
Format Kitap
Barkod 9786055200756
Yayın Tarihi 2015-03-27
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Ölümün Seyir Defteri; Bir İngiliz Subayının Çanakkale Günlüğü
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 124
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Ölümün Seyir Defteri; Bir İngiliz Subayının Çanakkale Günlüğü

Bu kitapta çevirisi yayımlanan eser; Çanakkale Savaşı sırasında "Loch Broom" adındaki bir mayın tarama gemisinde görev yapan İngiliz mühendis John Monaghan'ın tuttuğu savaş günlüğüdür. Günlük, 15 Mart-28 Haziran 1915 tarihleri arasında, savaşın en zor sayılabilecek sürecini kapsamaktadır. Çanakkale Muharebeleri'nin 100. Yıldönümünde, savaşa bir de onların gözünden bakalım...
"Gemilerimiz belirli aralıklarla Türkleri ağır şekilde bombalıyordu. Özellikle bu kadar ağır bombardıman halindeyken bizi nasıl görebildiklerini bilmiyorduk. Avustralyalılara ateş ettiklerinde, nereye ateş edeceklerini biliyorlardı. Ayrıca bugün oldukça fazla takviye kuvvetimiz geldi... O kadar da kötü durumda olmamamız gerekirdi zira daha büyük silahlarımız vardı ve denizcilerimiz gerçek birer savaşçıydı."
"T.J.C'nin Kaptanı... 25 yılı aşkın deneyimi vardı. Bizlere, şu son sekiz gündeki gibi bir taarruz daha önce hiç görmediğini söyledi. Bugünün, 2 Mayıs'ın izlerini gelecekte duyacağımıza eminim. Bunu yazıyorum ve şu an hâlâ silah sesleri kulaklarımdan gitmiyor. Bunun belki birazını yaşamayı istemiştim ama bu kadarı artık çok fazla geliyor. Herkesin aklında aynı şey var. Yarının ne getireceğini kimse bilmiyor."

Emeği Geçenler

Yazar   : John Monaghan
Editör   : Nihal Metin
Yayın Yönetmeni   : Mustafa Karagüllüoğlu
Grafiker   : Yunus Karaaslan
Dizgici   : Semih Erdoğan
Çevirmen   : Yasemin Çetin

Satış Noktaları