Format Kitap
Barkod 9786054052479
Yayın Tarihi 2014-03-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 7.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 165 X 245

Emeği Geçenler :
Yazar   : Özlem Durmaz
Grafiker   : Sercan Arslan
Yayın Yönetmeni   : Mustafa Karagüllüoğlu

Hayatımız bir yarış! Bu yarışı akıllı olan ve zamanını iyi kullanan kazanacak. Kitabın amacı tam da bu, size tarih dersinin konularını daha hızlı öğreterek zaman kazandırmak. Bunu bazen bir şekille, bazen bir kelimeyle (pasoRAHATÇA), bazen de tüm konuyu özetleyen bir kısaltmayla (HABESA) yapmaya çalışıyor. Zevk alarak, kolayca öğrenmeniz ve ezbere daha az başvurmanız için karikatürlerdende yararlanıyor. Kitap, ayrıntılarda boğulmadan, olabildiğince basit ve kısa ifadelerle
sizi yormadan tarih derslerine ve sınavlara hazırlamaya gayret ediyor. Zaman zaman güleceğiniz, zaman zaman şaşıracağınız bu kitapla tarih konularını daha kısa sürede ve daha rahat bir şekilde öğreneceksiniz.
SINAVLARDA VE TARİH DERSLERİNDE YANINIZDAN AYIRAMAYACAĞINIZ EĞLENCELİ BİR KAYNAK
Özlem Durmaz, Kim Korkar Tarihten? adlı bu çalışmasıyla, SBS, YGS, LYS ve KPSS gibi sınavlarda tarih sorularıyla karşılaşınca yüzü asılanlara hitap ediyor. Mizahtan da sıklıkla yararlanan kitap en çok, tarihi durgun bir anlatımla sunmak yerine, olabildiğince basit ve kısa ifadelerle değerlendirmesiyle dikkat çekiyor diyebiliriz. Tarihin tanımıyla başlayan kitap, geçmişten günümüze tarihi devirleri kısa bölümler halinde ele alıyor. Tarihe yardımcı bilimler, dünyanın farklı coğrafyalarındaki uygarlıklar gibi konuları da ele alan Durmaz, bunun yanı sıra, tarih konusunu daha iyi çalışabilmeleri konusunda öğrencilere ipuçları da veriyor.
RADİKAL

devamını oku..
20.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim