Detaylar

Kategori İnceleme - Araştırma
Yayıncı Yeditepe Yayınevi
Liste Fiyatı 130.00
Format Kitap
Barkod 9786059787888
Yayın Tarihi 2020-02-21
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Barbarlıktan Medeniyete Vikingler
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 248
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Barbarlıktan Medeniyete Vikingler

On birinci yüzyılda henüz Viking Çağı bitmeden, İskandinav Ortaçağı'nı birincil elden gözlemleyen Adam'ın yazdıklarına dayanan bu eser, bir yandan Hıristiyanlaşma süreci içerisindeki Vikinglerin dini ve siyasal görüntüsünü açıklarken bir yandan da İskandinavya ve çevresinde yaşayan toplumların tarihine de ışık tutmaktadır. Vikinglerin yaşadıkları coğrafyayı,
inanç sistemlerini ve o zamana değin başlarından geçen siyasal gelişmeleri aktaran Bremenli Adam yazdıklarını günümüze ulaşmayan yazmalara ve dönem tanıklarına dayandırmaktadır. Viking tarihinin temel tarihi kaynağı olarak görülen sagaların yazıya geçirilmesinden iki yüzyıl önce kaleme aldıklarıyla; Adam'ın yazdıkları, Vikinglere dair ilk yazılı eserdir.
Adam'ın hem dinler tarihinin en tartışmalı noktalarından birisi olan misyonerliğe dair kendi tanıklıklarını aktarması hem de onun zamanına kadar bilinmeyenlerle dolu olan Viking coğrafyasını iç içe geçtiği kadim inançları ve siyasal olayları ile tanıtması bu çalışmayı eşsiz bir yere koymaktadır.

Emeği Geçenler

Grafiker   : Sercan Arslan
Yazar   : Adamus Bremensis
Çevirmen   : Selahattin Özkan

Satış Noktaları